הזמן גנן אלייך עכשיו 24/7 ביממה

ממטרות, כיוון ממטרות, כיוון מערכת השקייה, תכנון מערכת השקייה, הקמת מערכת השקייהמערכת השקייה לגינה בתל אביב, ארון השקייה 4 קווים כוללת מדשנת ומחשב השקייה הטוב ביותרמערכות השקייה


הקמת מערכות השקיה והטיפול בהם הוא עסק מורכב, וחשוב שיוצע בצורה תקינה ונכונה על ידי איש מקצוע בעל הכשרה מתאימה.
אנו כמובן נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא זה.

לבניית ושיקום מערכות השקיה 0503585051 

3פל אחזקות שירותי גינון תשמח לבנות לכם מערכת השקייה לגינה מותאמת ולפי דרישה 053-7002610 

סוגי מערכות השקייה הקיימים 
ישנן מערכות השקייה פשוטות, המתחילות במחשב השקייה פשוט ווסת לחץ ומסנן 
ויש מחשב השקייה הכוללת שליטה מהסמארטפון כוללת בלוטוס שניתן לשלוט על כמות ההשקייה, המערכת מתריעה בטלפון החכם כל מיני הודעות בנוגע למערכת השקייה
קיימת אפשרות למחשב השקייה הכוללת ארון השקייה כולל מדשנת, מהו מדשנת ? תפקידה של המדשנת כשמה כן היא לדשן את הצמחייה, אנו שולטים בכמות הדשן הניכנס לאדמה,
מחשב השקייה הכולל מדשנת, הוא הכדאי ביותר אין צורך לדשן בעצמך, המערכת מדשנת אוטומטית, מה שנותר לנו לעשות היא רק למלא דשן למיכל הדישון והמערכת לבד מדשנת עם ההשקייה

בניית מערכות השקיה במרפסות וגגות

בגינות גג ואדניות צריך להתאים את ההשקיה בצורה שונה מגינת חצר רגילה
השקיות יותר תכופות ומספר טפטפות גדול יותר
בגינות גג השקייה מאוד מורכבת זה לא לזרוק טפטפות ולהמשיך  
גינות גג זו המומחיות שלנו

בניית מערכת השקיה לדשא

דשא והשקית דשא זה עולם שלם, התכנון מערכת השקייה הוא עסק מורכב ולא פשוט.

הצורך לכוון נכון את הממטירים ואת כמות המים חשוב ביותר, אנו לא רוצים קטעים שלא מקבלים מים, וקטעים שכן מקבלים עודף מים, כמו כן חשוב לבחור ממטרות מתאימות לסוג העבודה שכן אנו לא רוצים להרטיב כמו שרואים בגינות רבות שלא תוכננו נכון, מעבר הולכי רגל רטוב/מוצף מים בוץ וכתמים. 

סידור מערכת השקיה 

בטרם תסודר רשת ההשקיה, רצוי להפוך את האדמה ולהצניע זבל אורגני. בחלקות גדולות עושים זאת ע״י מתחחת. את הצינורות (בקוטר של ״3/4—״1) מניחים בעומק 20—30 ס״מ.
להעברת המים בשטח הגן ולצורך ההשקיה.צינורות הפלסטיק העבים, שהם גמישים ואינם מחלידים, אפשר להעבירם בכל תפנית וסיבוב, ולהתקין צנרת בשטח הגן 
מצויות כיום ממטרות שונות, המותאמות ללחץ שונה, להשקיית שטחים קטנים וגדולים. ממטרות־גזרה וממטרות־כפתור מונעות השקית שבילים ודרכי גישה וכניסה לבתים, ובכך מונעות גם בזבוז מים וגם אי־נעימות במעבר בשטח רטוב.לקראת השנים הבאות, אנו מצווים לקמץ ולצמצם יותר ויותר את השימוש במי השקיה. הכנסת טפטפות למיניהן תצמצם את כמות המים הניתנת לשטח מסוים  בלי שתיפגע התפתחות הצמחים.השימוש בברזים מנתרים מאפשר הקצבת כמויות מים מראש והשקיה גם בערב או בלילה בלי שיהיה צורך לבוא ולסגור את הברז.
במות המים כמות המים הדרושה לצמחים שונים, כתוספת למי הגשמים החורפיים שונה מאוד היא תלויה בסוג הצמח, בטיב עלוותו, במערכת שורשיו, בסוג הקרקע ובאיזור האקלימי.
עם הצרכנים הגדולים ביותר למים נמנים הפרחים העונתיים והרב־ שנתיים: הם צורכים 700—1500 מ״ק לדונם.
אולם, על־הרוב תופסים הפרחים רק חלק קטן מגן הנוי, ואילו את רוב השטח תופסים דשאים ושיחים. את הדשאים מקובל היה להשקות בחדשי האביב והקיץ אחת לשבוע, והכמות השנתית לדונם היתה 1000—1500 מ״ק. והנה, הודות לניסויים ומעקב שערכו שירותי השדה במשרד החקלאות ועובדי המחלקה לייעול ההשקיה בנציבות המים, משנת 1965 ואילך, הגדילו את רווחי־הזמן בין השקיה להשקיה — פי שניים ואף פי שלושה, וצמצמו את כמות המים לכדי מחצית ואף פחות מזה. כיום אומדים את כמות המים הדרושה לדונם דשא, בשנה בכדי 500—700 מ״ק.
לגבי שיחים ועצים תהיה כמות המים מחושבת לפי מספר הפרטים בדונם, כלומר צפיפות השתילה והנטיעה, וכן לפי גיל הצמחים: והיא נעה בין 100 ל־400 מ״ק. צמחים צעירים, עם השתילה, צורכים פחות מים מאשר צמחים בני 3—5 שנים. עם העמקת שרשי העצים והשיחים הגדולים אפשר להוסיף ולצמצם את ההשקיה.
אין ספק, שהשימוש בטפטפות חוסך כמויות מים גדולות. הוא חשוב במיוחד לאזורים השחונים, שבתנאי המטרה מתבזבזת בהם כמות מים גדולה. עדיין נעשים ניסויים ובדיקות בדבר צפיפות רשת הטפטפות, ספיקת המים לשעה, אפשרות של הצנעת הטפטפות בקרקע ועוד.
בעת תכנון רשת ההשקיה — רצוי להתקשר עם שירותי השדה של משרד החקלאות.
כן רצויים ברזים של ״1—״3/4 שאפשר לחבר אליהם צינור גומי ״3/4 להשקיה ביד או ע״י ממטרה נודדת. טיפוס הממטרה וגודלה יהיו מותנים במידת לחץ המים במקום ובגודל השטח שהיא עתידה להשקות. אשר למדשאה, אין להשאיר בה את הזקפים לאחר ההשקיה; הם עלולים להפריע לכיסוח ולהליכה בדשא. אפשר גם להשתמש בממטרה ״קופצת״.

הקמת מערכות השקייה לגינה, הקמת מערכות השקייה לגינות גג, תכנון מערכות השקייה, תכנון מערכת השקייה.

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים